Jigoku Shoujo Künye

地獄少女 (Jigoku Shōjo)
Türü: Korku, Esrarengiz, Psikolojik, Fantastik

闇に纏いし哀れな影よ。 人を傷つけ貶めて罪に溺れし業の魂 ・・・ 一遍、死んで見る??

"O miserable shadow clad in darkness! Hurting and disdaining people, a karmic soul drowning in sin...Would you try dying for once?"

Her gece saat tam 12' de internette bir site açılıyor. Sitenin amacı insanların nefret ettikleri, intikam almak istedikleri kişilerin ismini yazıp kabul etmesidir. Cehennemin kızı olan Enma Ai her kabul edene bir oyuncak insan şekline benzer bebek verir üzerinde kırmızı bir iplik vardır. emin olduğunda bunu çekerek o kişiyi cehenneme yollamaktadır ama bununla birlikte kendiside ruhunu cehenneme vermesi gereklidir öldüğünde direk olarak o da cehenneme gidecektir.
Enma Ai bunu yaparken yanlız çalışmaz yanındada 3 tane asistanı bulunur bunlar: Ichimoku Re (genç ve yakışıklı biridir) Hone-Onna (güzel bir kadındır herzaman giydiği bir kimonosu vardır) Wanyūdō (herzaman bir şapka ve kırmızı bir atkı giyer) ayrıca Ai'nin büyükanneside ona yardım etmektedir.
Bölüm 8' de iki tane karakter önümüze çıkar. Bir haberci olan Shibata Hajime Jigoku Shoujonun hikayesi ile ilgilenmektedir Bir gün kızı Tsugumi tren geçidinden geçerken karşısına hell girl çıkar o gündne sonra Tsugimi hell girlden yardım isteyen insanların kim olduğunu görür. Hajime kızının bu özelliğinden yararlanarak bu olayla daha fazla ilgilenir ve kızının söylediği kişileri intikam almamaları için ikna etmeye çalışır.

Dikkat Spoiler! (ilk Sezon)

Enma Ai'nin hikayesi şöyledir her 6 yılda bir geçmişte kızları diri diri gömerlermiş dağlara verim kazandırsın diye. Garip bir kız olan o zamanlarda Enma Ai'de diri diri gömülmüştür en yakın arkadaşı Sentaro'dan yardım istemiş ama arkadaşı bunu başaramamıştır. enma Ai gece mezarından uyanarak bütün köyü kendi gücüyle yakar. Ve ozamandan buyana içinde bir intikam duygusu olmuştur Sentaro'ya karşı.
Shibata Hajime' de evliyken eşinin onu başka biriyle aldattığını görür ve onu affetmez eşide kendisi intihar ederek ölür ve babasıyla kızı beraber yanlız yaşamaktadırlar. Shibata Sentaro'nun soyundan gelmektedir. Enma Ai son bölümlere doğru Shibata'nın kızının aklını çelmeye çalışarak onu cehenneme yollamasını sağlamaya çalışır kızı bebeği alır ama son anda vazgeçer ve ilk olarak ozaman biri bebeği kullanmaktan vazgeçmiştir.

İkinci sezonda hikaye başlarda aynen devam etmektedir. Yine insanları cehenneme yollamaya devam ederler. Şuan yeni bölümler halen çıkmaktadır.
2. sezonda Ai'nin kimonosunda değişiklikler bulunmaktadır ayrıca yaptığı teknikler değişmiştir ileri çıkacak olan bölümlerde de olanları yazacağım.

TV anime
Yönetmen: Takahiro Omori
Stüdyo: Studio Deen
Network: Japan Animax, MBS, Tokyo MX, KIDS STATION
Başlangıç: Ekim 4, 2005 – Nisan 4, 2006
Bölüm sayısı:26


TV anime : Jigoku Shoujo Futakomori
Yönetmen: Takahiro Omori
Stüdyo: Studio Deen
Network: Japan Animax, MBS, Tokyo MX
Başlangı: Ekim 7, 2006 –
Bölüm sayısı: Henüz belli değil.

Manga
Yazar: Miyuki Eto
Yayın evi (yapımcı): Kodansha
Dizi haline getiren: Nakayoshi
Başlangıç: Ekim 2005 – hala devam ediyor.
Bölüm sayısı: 3 (şuanki)

TV drama
Yapımcı: Makoto Naganuma
Stüdyo: Izumi TV Production
Network: Japan Nippon Television
Başlangıç: Kasım 4, 2006 –
Bölüm sayısı: 12 (şuanki)

Jigoku Shoujo - Layout and Image © Luna ve Moonlight 2006
Anime ve Manga sitemizin bir bölümüdür.