Jigoku Shoujo'nun Karakterleri

Enma Ai (閻魔あい), (Seslendiren: Mamiko Noto)

Sessiz, gizemli oldukça yanlız yaşar kendi asistanlarıyla olduğu dışında.Uzun siyah ve kırmızı gözleri vardır. Bitmez tükenmez bir karanlıkta büyükannesiyle yaşamaktadır. normalde sailor üniforması yada seifuku giyer. Ai'nin işi onu geçmişte köylülerin gömmesinden sonra başlamıştır. Amacı insanların intikamını almak ve kötü günahları olan insanları cehenneme göndermektir.

Hone Onna (骨女) (Seslendiren: Takako Honda)

Güzel olgun bir bayandır. Kırmızı saman oyuncağıdır ve uzun süre Ren ile beraber olmaktadır. İnternette iletişime geçen insanları izleyerek olaylarını yaşamlarını öğrenmeye çalışırlar.Mistik büyük güce sahip olan bıçaklarını düşmanları üstünde kullanmaktadır. İnsanlara kibar davranarak gözükür. Çoğunlukla küçükler ona yaşlı bayan, obasan diyerek seslenirler. (Bu durumdan hiç hoşlanmaz.)İsminin anlamı Kemik Kadın demektir. Vücudunu bir ölü kemikten oluşan insana çevirebilir. 8. Bölümde şakadanda olsa 200 yaşında olduğunu açığa çıkarmıştır.

Ichimoku Ren (一目連) (Seslendiren: Masaya Matsukaze)

Ai'nin asistanı olan genç yakışıklı biridir. Gözlerini heryerde kullanarak orada olanları izler. Silah ve güçlü bir parlak ateş kullanarak koruma yapmaktadır. Ai'yi koruyarak ona yardım eder. Ren mavi saman oyuncağıdır.

Wanyuudou (輪入道) (Seslendiren: Takayuki Sugo)

Ai'nin diğer bir asistanıdır siyah saman oyuncağıdır. Çok iyi dövüş teknikleri bilmektedir. Dünyada insan formuyla normal eski zamanların japon kıyafetini giymektedir. İletişime geçen insanları oda izlemektedir. İsminin anlamı bir tekerlek yolunun girişi demektir çoğunlukla Ai dünyaya giderken gittiği aracın tekerleklerinde görülmektedir.

Hajime Shibata (柴田 一 ) (Seslendiren: Yuji Ueda)

Gazeteci Hajime'nin karısı tarfik kazasında ölmüş, küçük kızı ile beraber yaşamaktadır. Hotline to Hell sitesi hakkındaki bilgiler kulağına gelmiştir ve ilgisini çekmiştir. Kızınında Jigoku shoujo hakkında bazı şeyler söylemesi ile onun hakkında bilgi toplamaya başlar.

Tsugumi Shibata (柴田つぐみ ), (Seslendiren: Nana Mizuki)

Hajime'nin kızıdır. Birgün tren geçişinde Jigoku Shoujo'yu görür. ve o günden sonra cehenneme gönderilen yada gönderilecek olan kişilerin yüzlerini görür ve onları babası ile durdurmaya çalışır.

Ai'nin büyükannesi (あいの祖母) (Seslendiren: Eriko Matsushima)

Hiç kimseyle konuşmaz sadece Ai ile konuşmaktadır ama bir bölümde haberci olan Shibata ile konuşmuştur herkes buna çok şaşırmıştır.

Örümcek (あいの祖母)(Seslendiren: Hidekatsu Shibata)

Günbatımında sırtındaki renkli şeyler gökyüzünde belirmektedir çoğunlukla Ai'nin yada asistanlarının arasında oturur ama asistanları ona karşı güvenmemektedirler. Ai yi izler ve onu sandalla cehenneme götürmeye çalışmıştır.

Kikuri (きくり),(Seslendiren: Kanako Sakai)

2. sezonun gizemli karakteridir. Küçük bir kızdır insan görünümünde olsada aslında insan değildir, çoğunlukla asistanların işine karışır bazen Ai'nin yanında bazense asistanlarla beraberdir.

Straw Doll - Saman Oyuncak

Oyuncağın temsil ettiği şey; cehenneme gitmesi istenilen kişinin hayatını taşımasıdır. İpliği çeken kişi o kişinin hayatınada son vermiş olur. Ayrıca kendiside ruhunu öldükten sonra cehenneme gönderir.
Jigoku Shoujo - Layout and Image © Luna ve Moonlight 2006
Anime ve Manga sitemizin bir bölümüdür.